Home

Show Calendar
Jefferson County Trail Riders Club
Big River Saddle Park
Grubville, MO
JCTRL Logo
Pick a year to review  High Point Results


Previous Page

Email Johnell

 
2003 2004 2005 2006 2007 2008
2009 2010 2011 2012 2013 2014
2015 2016 2017 2018 2019 2020


2013

 

Class 1

Open Pleasure Driving

 

Class 2

Weanling & Yearling Halter

Points

Horseís Name

Riderís Name

 

Points

Horseís Name

Exhibitorís Name

Grand

PSR Crooked Prairie

Gary Valade

 

Grand

Two Eyed Ritzy Ruger

Gabrielle Hollmann

Reserve

Tubby

Trevor & Lilly Scheidle

 

Reserve

Rosie

Missey Richard

 

Class 3

Pony Halter

 

Class 4

Western Mare Halter

Points

Horseís Name

Exhibitorís Name

 

Points

Horseís Name

Exhibitorís Name

Grand

Abby

Hope McKinney

 

Grand

Honey

Missey Richard

Reserve

Dolly

Hunter Hall

 

Reserve

Cowgirl Tuff

Makayla Shaw-Allen

3rd

Princess

Abigail Shaw-Allen

 

 

 

 

4th

Splash

Makayla Shaw-Allen

 

 

 

 

 

Class 5

Western Stallion/ Gelding Halter

 

Class 6

Open Model Halter

Points

Horseís Name

Exhibitorís Name

 

Points

Horseís Name

Exhibitorís Name

Grand

Ima Golden Surprize

Suzette Dunnigan

 

Grand

Jehova's King

Morgan Counts

Reserve

Hank

Missey Richard

 

Reserve

Caum Mayflower

Val Pilliod









                                                                                                                    

Class 7

PeeWee Showmanship**

 

Class 8

Showmanship **

Points

Exhibitorís Name

Horseís Name

 

Points

Exhibitorís Name

Horseís Name

Grand

Zeke Whaley

KRF Quatro King

 

Grand

Suzette Dunnigan

Ima Golden Surprise

Reserve

Elizabeth Harness

My Daddy's Tuff

 

Reserve

Hope Whaley

Zippos Tuff Leaguer / KRF Quatro King

3rd

Makayla Shaw-Allen

Cowgirl Tuff

 

 

 

 

4th

Abby Gusman

PSR Miss Prairie

 

 

 

 

5th

Hunter Hall

Dolly

 

 

 

 

5th

Mikki Bridwell

Britches / Butter / Spirit

 

 

 

 

 

Class 9

PeeWee/Youth Gaited Pleasure

 

Class 10

Jr. Horse Walk Trot

Points

Horseís Name

Riderís Name

 

Points

Horseís Name

Riderís Name

Grand

Jehova's King

Morgan Counts

 

Grand

Tomatos Rosie Cutter

Linda Maguire

Reserve

Copper Key

Elizabeth Tamborski

 

 

 

 

3rd

Faith

Madison Shaw-Allen

 

 

 

 

4th

Bo's While Gold

Kaitlyn Miller

 

 

 

 

 

Class 11

Leadline**

 

Class 12

Pee Wee Flag

Points

Riderís Name

Horseís Name

 

Points

Horseís Name

Riderís Name

Grand

Chloe Richard

Hank

 

Grand

PSR Miss Prairie

Abby Gusman

Reserve

Riley Shaw-Allen

Faith

 

Reserve

Princess

Madison Shaw-Allen

3rd

Halle Vance

Shawnee  / Dancer

 

3rd

Apache

Madison Shaw-Allen

 

 

 

 

4th

Dollar's Dark Shadow

Abby Gusman

 

 

 

 

5th

Faith

Madison Shaw-Allen

 

Class 13

Youth Flag

 

Class 14

Senior Flag

Points

Horseís Name

Riderís Name

 

Points

Horseís Name

Riderís Name

Grand

Sparky

Hope Whaley

 

Grand

Pocket

Ron Scheidle

Reserve

Karaoke

Shane Masterson

 

Reserve

Bugsy

Mary Scheidle

3rd

Jazmyn

Julia Dowd

 

Reserve

Weazy

Jessica Herzberg

4th

Dollar's Dark Shadow

Lauren English

 

 

 

 

5th

PSR Winters Blue Moon

Lauren English

 

 

 

 

5th

Snow White

Morgan Counts

 

 

 

 

 

Class 15

Pee Wee Walk Trot**

 

Class 16

Open English Pleasure

Points

Riderís Name

Horseís Name

 

Points

Horseís Name

Riderís Name

Grand

Zeke Whaley

Easy To Be A Star / Sheiks Cowboy/Zips Jazzin in the Chips

 

Grand

Zips Jazzin in The Chips

Gabby Hollmann

Reserve

Trent Mathews

Securitee Trailer

 

Reserve

Ima Golden Surprise

Suzette Dunnigan

3rd

Rachael Hollmann

Bud

 

 

 

 

4th

Elizabeth Harness

Daddys Tuff Leaguer / My Daddy's Tuff

 

 

 

 

5th

Gabe Whaley

Zippos Tuff Leaguer / Daddys Tuff Leaguer / KRF Quatro King / Shiek's Cowboy

 

 

 

 

 

Class 17

Plantation

 

Class 18

Open English Equitation **

Points

Horseís Name

Riderís Name

 

Points

Riderís Name

Horseís Name

Grand

Jehova's King

Kevin Downs

 

Grand

Gabby Hollmann

Zips Jazzin in The Chips

Reserve

Pride of Sunbeam

John Wideman

 

Reserve

Suzette Dunnigan

Ima Golden Surprise

 

Class 19

Open Fox Trot

 

Class 20

Adult Walk Trot **

Points

Horseís Name

Riderís Name

 

Points

Riderís Name

Horseís Name

Grand

Ms Catherine

Blant Tharp

 

Grand

Missey Richard

Hank

Reserve

Bo's White Gold

Kaitlyn Miller

 

Reserve

Rob Herzberg

Bud

 


Class 21

Non Stock Horse Open Pleasure

 

Class 22

Open Gaited Barrels

Points

Horseís Name

Riderís Name

 

Points

Horseís Name

Riderís Name

Grand

PSR Miss Prairie

Abby Gusman

 

Grand

Faith

Madison Shaw-Allen

Reserve

PSR Crooked Prairie

Lauren English

 

Reserve

Pride of Sunbeam

Margie Wideman

 

Class 23

Pee Wee Barrels

 

Class 24

Youth Barrels

Points

Horseís Name

Riderís Name

 

Points

Horseís Name

Riderís Name

Grand

Shatzie

Abby Gusman

 

Grand

Cowboy

Shane Masterson

Reserve

Princess

Madison Shaw-Allen

 

Reserve

JoJo

Linda Maguire

3rd

Sam

Makaya Shaw-Allen

 

3rd

Chief

Julia Dowd

4th

Apache

Madison Shaw-Allen

 

4th

Snipper

Sara Richard

5th

PSR Miss Prairie

Abby Gusman

 

5th

Jazmyn

Julia Dowd

 

 

 

 

5th

Princess

Abigail Shaw-Allen

 

Class 25

Senior Barrels

 

Class 26

Youth Walk Trot **

Points

Horseís Name

Riderís Name

 

Points

Riderís Name

Horseís Name

Grand

Cash

Tammra White

 

Grand

Meredith Coffey

Dancer

Reserve

Weazy

Jessica Herzberg

 

Reserve

Kaitlyn Coffey

Shawnee

Reserve

Pocket

Ron Scheidle

 

3rd

Abigail Shaw-Allen

Comanche

 

 

 

 

4th

Crystal Wideman

Jack

 

Class 27

Lt. Shod Country Pleasure

 

Class 28

Senior Western Pleasure

Points

Horseís Name

Riderís Name

 

Points

Horseís Name

Riderís Name

Grand

Jehova's King

Chris Downs

 

Grand

KRF Quatro King

Cathy Whaley

Reserve

Pride of Sunbeam

John Wideman

 

Reserve

Zips Jazzin in The Chips

Gabby Hollman

 

Class 29

Pee Wee Poles

 

Class 30

Youth Poles

Points

Horseís Name

Riderís Name

 

Points

Horseís Name

Riderís Name

Grand

Princess

Madison Shaw-Allen

 

Grand

JoJo

Linda Maguire

Reserve

Sam

Makayla Shaw-Allen

 

Reserve

Cowboy

Shane Masterson

Reserve

Shatzie

Abby Gusman

 

3rd

Snipper

Sara Richard

3rd

Apache

Madison Shaw-Allen

 

4th

Jazmyn

Julia Dowd

4th

Dollar's Dark Shadow

Abby Gusman

 

4th

KRF Quatro King

Hope Whaley

5th

PSR Miss Prairie

Abby Gusman

 

5th

Cairo Dancer

Kristen McGee

 

Class 31

Senior Poles

 

Class 32

Pee Wee / Youth Western Pleasure

Points

Horseís Name

Riderís Name

 

Points

Horseís Name

Riderís Name

Grand

Bugsy

Mary Scheidle

 

Grand

KRF Quatro King

Hope Whaley

Reserve

Weazy

Jessica Herzberg

 

Reserve

Shieks Cowboy

Rachel Harness

 

 

 

 

3rd

Skips Prairie

Lauren English

 

 

 

 

4th

Snipper

Sara Richard

 

Class 33

Open Gaited Pleasure

 

Class 34

Open Western Pleasure

Points

Horseís Name

Riderís Name

 

Points

Horseís Name

Riderís Name

Grand

Jehovaís King

Maureen / Chris Downs

 

Grand

Zips Jazzin in The Chips

Gabby Hollmann

Reserve

Pride of Sunbeam

John Wideman

 

Reserve

Daddys Tuff Leaguer

Cathy Whaley

 

Class 35

Pee Wee Egg and Spoon**

 

Class 36

Youth/Senior Egg and Spoon**

Points

Riderís Name

Horseís Name

 

Points

Riderís Name

Horseís Name

Grand

Madison Shaw-Allen

Apache

 

Grand

Cathy Whaley

KRF Quatro King / Daddy's Tuff Leaguer

Reserve

Rachel Hollmann

Bud / Zips Jazzin in the Chips

 

Reserve

Hope Whaley

KRF Quatro King

3rd

Abby Gusman

PSR Miss Prairie

 

 

 

 

4th

Makayla Shaw-Allen

Star / Cowgirl Tuff / Sam

 

 

 

 

4th

Elizabeth Tamborski

Steppers Touch of Heaven

 

 

 

 

5th

Hope McKinney

Abby

 

 

 

 


  ** Points on rider